(0216) 392 00 10

asipava@hotmail.com
PENDİK / İSTANBUL

Halı Yıkatmanın Önemi

Halıların temiz olması, belli bir kesim tarafından önemsenmese de diğer kesim için oldukça önemlidir. İnsan sağlığını doğrudan etkileme imkanı vardır. Bu durumda yapmanız gereken halılarınızı belirli zamanlar içerisinde temizlemek. Evlerin balkonlarında, bahçelerinde bu işlemi yapmanız olumlu sonuçlar doğuracağını düşünseniz de istediğiniz sonunu veremeyecektir. Çünkü halıların içlerinde yoğun iplikler bulunmaktadır. Bu ipliklerin içinden kirlerin çıkabilmesi için çok iyi temizlenmesi gerekir. Ev ortamında olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Tam teçhizat temizlik için halı yıkama firmasına başvurmanız gerekmektedir. Düzenli olarak bunu yaptığınız takdirde halılarınızda bakteri türemeyecektir. Ev usulü halı dövme, ve silkeleme işlemi de son derece yanlıştır. Çünkü direkt içlerindeki bakterileri havaya karıştırıp, burun ve ağız yollarından vücudunuza girmesini sağlıyor. Tuzla Halı Yıkama konusu hafife almamanız gereken bir konudur. Özellikle evinizde yaşayan küçük çocuklarınız varsa. Onların vücut direnci ve bağışıklık sistemi daha düşük olduğundan hava ile bulaşan hastalıkları daha kolay vücutlarına çekebilir. O yüzden mutlaka halı temizliği çok önemlidir. En az 6 en fazla 12 ay aralığında yıkanması gerekmektedir. Bu tür konulara dikkat etmezsek bakteriden ziyade halıların içinde böcekler oluşmasına da sebep oluruz. Böcekler halının bizzat kendisini gıda olarak kullanmaktadır ve hızlıca türerler. Evinizde emekleyen bir çocuğunuz olduğunu düşünün ve bu halının tüm yüzeyini dolaştığını varsayın.

Ne kadar büyük tehlike altında olduğunuzun farkında mısınız? Sizlerin böyle durumları yaşamanızı kesinlikle istemeyiz. Arayıp bize ulaşıp halılarınızın yıkanmasını gerektiğini söylerseniz en kısa zamanda sizlerin evine ulaşıp temizliğini yaparız. Yine kısa bir zaman diliminde halılarınızı size teslim ederiz. Sağlığınız için yapmanız gereken olay bu kadar basit. Bu kadar kolay çözümle evlerimizi temiz pak yapıp ferah havasını da soluyabiliriz. Evlerimizi renklendiren halılarımızı aynı zamanda son derece kaliteli yerlerde yıkatmalıyız. Merdiven altı, oto yıkama tarzı yerler bu işlemi tamamen baştan sağma yapacaktır.

Yıkanan halılarınızın güneş görmeyen ortamlarda kuruması gerekmektedir. Bu imkanlar da sadece Pendik Halı Yıkama firmalarında mevcuttur. Ayrıca halıların üzerindeki bakterilerin havaya karışma durumunda insanların üzerinde aşırı şekilde yorgunluk, uykusuzluk, stres, baş ağrısı da başlı başına sorunlar haline gelmiştir. Oysa halılarınızı düzenli şekilde yıkattığınız durumlarda bu sorunların hiç birisiyle karşılaşmazsınız. Halılarda kullanılan özel deterjanlar insan sağlığına zarar vermeden birebir mikropları derinlemesine temizlemesine yol açar. Bunların hiç birisine inanasınız gelmez görseniz zaten halı yıkatmanın önemi de göz ardı da edilmez. Hafife almamak gereklidir. Temiz ve sağlıklı olmak hayatımızın en önemli faktörüdür. Bizler bunu kendimize alışkanlık haline getirmeli ve ona göre davranıp yaşamalıyız. İnsan sağlığını tehlikeli duruma düşürmeden, ne kadar önemli olduğunu maalesef ki fark edemiyor. Siz siz olun sağlığınız tehlikeye girdikten sonra harekete geçmek yerine öncesinde hızlı davranın. Çünkü sağlığımız elden gittikten sonra bir önemi kalmıyor. Bu yüzden düzenli biçimde halı yıkatmak çok önemlidir.

Halılar türlerine göre de içinde bitirdiği tozlar farklılık gösterebilir. Mesela yün halı temizliği en üst seviyede olması gereken halıdır. Çünkü yapımında hayvanın derisinin üzerindeki yünler kullanıldığı için onların bakteri çeşidi daha farklıdır. Ufacık kıl kadar gözle göremediğimiz böcekler ta içine kadar nüfuz etmektedir ve kolay kolay çıkmamaktadır. Bunun için kesinlikle uzman birinin temizliğinin yapması gerekmektedir. Aksi halde böcekler içlerinde yumurtlayarak çoğalacaktır. Bahsettiğimiz gibi çok küçük olduklarından ötürü gözlerimizle görmemiz mümkün değildir. Tüm bu bilgiler göz ardı edilmemeli ve sizin sağlığınıza son derece önem vermekteyiz. Bunu kendimize ilke edinip bu şartlar altında uzman firmamız işlerini sürdürmektedir.

Halı Yıkatmanın Önemi
5 (100%) 2 Puan[s]
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor