(0216) 392 00 10

asipava@hotmail.com
PENDİK / İSTANBUL

Halı Tamiri

Halı tamiri Günlük hayatta kullandığımız eşyalar bizler için özel anlamlar taşır. Tarihi dokusu bozulmadan saklamak istediklerimize bakım yaptırmak isteriz.

Halı tamiri Günlük hayatta kullandığımız eşyalar bazen bizler için özel anlamlar taşır. Bazen de tarihi dokusu bozulmadan saklamak istediklerimize özel bakım yaptırmak isteriz. Amacınız ne olursa olsun, sizlere bu konuda tam manasıyla destek sağlayan mevcut web sitemizde halı tamiri konusunda aradığınız tüm hizmetleri bulabilirsiniz. Web sitemize halılarınızın bakım ve onarımı için başvurmanız halinde, tepeden tırnağa yenileme ve bölgesel olarak düzeltme gibi her türden hizmeti bir arada bulabilirsiniz. Halıların kenar, köşe ve orta kısımlarının onarılması, orjinal renklerinde ve ya bu renklere yakın tonlarda düzeltmelerin yapılması için de tarafımızdan nitelikli hizmet alabilirsiniz. Halı bakımı ile yapılabileceklere öyle şaşırırsınız ki, artık kullanılmayacağını düşündüğünü halılarınız bile etkili düzeltme yöntemleri sayesinde, daha uzun yıllar kullanabileceğiniz halılara dönüşür.

Bizlere emanet ettiğini halılarınız işinin ehli ekibimiz tarafından kısa bir süre içinde hazırlanarak tarafınıza teslim edilir. Özellikle el emeği ve göz nuru dokuma halıların orjinalinin bozulmadan tamir edilmesi konusunda son derece titiz davranıyoruz. Bizlerden aldığınız halı tamiri hizmetlerinde öncelikle hasar tespiti gerçekleştirerek, bu doğrultuda bir onarım yapılmaktadır. Öte yandan desenlerdeki işleme, motifler ve sıra karıştırılmadan takip edilmekte ve olası bozulmalara meydan verilmemektedir. Halı bakımında en çok yenileme ezilme, kopma ve yırtılmalara bağlı olarak püskül, kenar ve elektrikli süpürgelerin etkisi ile oluşan tüy seyrekleşmesidir. Her ne kadar fabrika işi yeni dokumalarda seyrekleşme sorunu en aza indirgenmişse de, antika halılarda bu durum daha hassastır. İşte bu yüzden bu tür halılar tamir edilirken daha çok elle onarma yapılarak, solma kopma ve halı desenin bozulması sorununun önüne geçilmiş olur.

Halı bakımı özen isteyen bir işlemdir. Bu sebeple de gelişi güzel yerlerden ve ya tamir noktalarından bu tarz işlemlerin talep edilmemesi ve işin ehline teslim edilmesi son derece önemlidir. İşinde usta ekibimiz halılarınızda kullanılan renkli iplik, dokuma ipi, desen ve halı boyasının türünü tek tek tespit ederek tamir sonrası kullanımda herhangi bir sorun yaşamamanız için ekstra gayret göstermektedir. Ekibimiz bazen iğne, bazen mil, bazen de tığ işlemesinde yararlanarak, ya da teknolojik imkanları kullanarak halı tamiri işlerini gerçekleştirmektedir. Halı bakımı yaptırmak sadece antik değeri olan şeyleri saklamak açısında fayda sağlamaz.

Halılarınızı yenilemek yerine ufak tamirlerle tekrar kullanarak aile bütçenizi fazladan masraflardan da korumuş olursunuz. Hatta bu yola başvurmak, milli ekonomiyi ve doğal çevre koşullarının korunmasını da desteklediğinden pozitif dışsallığı olan bir tutumdur. Halılarınızı tarafımıza ulaştırırken ekstra uğraşmanıza ise hiç gerek yok. Bunun sitemizdeki iletişim bilgilerinden bizi arayarak, anlaşmalı olduğumu kargo şirketleri yoluyla halılarınızı Türkiye’nin her yerinde bize güvenli bir şekilde gönderebilirsiniz. Bilgi almak istediğini tüm diğer konular, ekstra hizmet talepleri ve diğer işlemler için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Halı Tamiri
5 (100%) 4 Puan[s]
Tıkla Ara Whatsapp'tan Sor